Reklama zewnętrzna w Warszawie – skuteczna forma reklamy

Reklama zewnętrzna to jedna z najskuteczniejszych form reklamy, a w wielu wypadkach jest ona wręcz kluczowa, by budować świadomość marki. Czym tak właściwie jest reklama zewnętrzna w Warszawie, jakie są nośniki reklamy zewnętrznej i dlaczego warto w nią inwestować?

Reklama zewnętrzna wyprzedziła epokę konsumpcjonizmu

Historia reklamy zewnętrznej sięga już Starożytności, kiedy to właściciele karczm czy warsztatów rzemieślniczych zapraszali swoich klientów za pomocą szyldów reklamowych. Za ich pomocą nie tylko informowali przechodniów i przejezdnych gości o istnieniu ich punktu usługowego, ale także wyróżniali się na tle swojej konkurencji. Brzmi znajomo?

W tej formie reklama zewnętrzna funkcjonowała przez wiele wieków, by na przełomie  XVII i XVIII wieku swoją premierę miał plakat reklamowy, który był pierwowzorem pierwszego dużego (przekraczającego 50 stóp kwadratowych – 4,65 m2) plakatu, który wyszedł z nowojorskiej pracowni Jareda Bella. Fakt, że pierwsza wielkoformatowa reklama zewnętrzna miała swój debiut w Nowym Jorku również nas nie dziwi.

Dlaczego reklama zewnętrzna w Warszawie jest tak skuteczna?

Reklama zewnętrzna to obecnie jeden z najefektywniejszych sposobów na promocję marki. Wspomniane wcześniej szyldy, ale i kasetony reklamowe informują potencjalnych klientów o lokalizacji sklepu czy punktu usługowego. Ale ciekawa, spójna z identyfikacją wizualną forma wraz z trafioną nazwą przyciągają uwagę osób, które podobnych nośników reklamy zewnętrznej widzą codziennie bardzo dużo. Dlatego w przypadku reklamy zewnętrznej w Warszawie istotne są również inne jej elementy – przykuwająca wzrok witryna (tutaj pomocne będą naklejki reklamowe na szybach, ale i inne elementy dekoracyjne) czy potykacze (np. z promocją na zimną latte w upalny dzień) pozwolą wyróżnić się spośród konkurencji i zaproszą klienta, by odwiedził właśnie nasz lokal. Trudno wyobrazić sobie sklep, restaurację, salon fryzjerski czy punkt odbioru paczek bez banerów reklamowych i innych nośników reklamy zewnętrznej.

Reklama zewnętrzna w Warszawie na samochodach

Praktycznie każda firma w mniejszym lub mniejszym wymiarze dysponuje samochodami służbowymi. Poruszają się nimi handlowcy, dostawcy, inni pracownicy, ale i sam właściciel. To prawdziwy potencjał na reklamę zewnętrzną w Warszawie i innych dużych miastach. Przejeżdżający pojazd obok przystanków czy ogródków restauracyjnych, samochód stojący na światłach lub na parkingu pod marketem – to gotowy nośnik reklamy zewnętrznej. Z tego względu reklama na aucie jest wciąż rozwijającą się gałęzią reklamy zewnętrznej. Niektóre firmy płacą nawet osobom prywatnym, które zgodzą się okleić własny samochód i promować na co dzień markę – tutaj warto precyzyjnie ustalić warunki takiej współpracy.

Reklama zewnętrzna spójna z identyfikacją wizualną firmy buduje świadomość marki, a to niezwykle ważny aspekt w kreowaniu wizerunku i długoterminowych działaniach marketingowych firmy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – przygotujemy dla Twojej firmy wysokiej jakości reklamę zewnętrzną w Warszawie, Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim, Raszynie, Jankach, Brwinowie, Piastowie i innych okolicznych miejscowościach.