Banery reklamowe

Banery jako forma reklamy

Banery są bardzo popularnymi nośnikami reklamy. Wykonuje się je w bardzo różnych formatach, od banerów w najpopularniejszej wielkości 1×2 m do dużych, kilkunastometrowych powierzchni. Zawiesza się je na budynkach, ogrodzeniach lub na specjalnie przygotowanych konstrukcjach, na których można zastosować również banery dwustronne. Większość firm stosuje je jako skuteczną, trwałą i niedrogą formę reklamy.

Jakość i trwałość banerów reklamowych

Wykonane są zwykle z winylowej tkaniny plandekowej, na którą za pomocą druku solwentowego lub pigmentowego nanosi się grafiki, zdjęcia i treści. Przy druku solwentowym banerów reklamowych nie trzeba laminować ani foliować, natomiast przy druku pigmentowym banery należy zalaminować lub zafoliować, co spowoduje, że będą one wytrzymałe na warunki zewnętrzne. Farby stosowane do druku na banerach charakteryzują się dużą odpornością na deszcze, mrozy, promienie UV, wiatr oraz ścieranie. Dzięki temu ich wytrzymałość na warunki zewnętrzne wynosi od dwóch do trzech lat.

Jest możliwość wyklejania na banerach treści folią samoprzylepną, ale jest to metoda przestarzała i ze względu na swoją nietrwałość rzadko stosowana, ponieważ firmom zamawiającym banery zależy przede wszystkim na wysokiej jakości materiału i druku.

Oczkowanie banerów

Najczęściej brzegi banerów są dodatkowo wzmacniane oraz standardowo oczkowane co 50 cm za pomocą metalowych oczek. Na życzenie klienta oczka wokół banera mogą być rozmieszczone w dowolnej innej odległości. Oczka służą do mocowania banerów do elewacji, płotów, konstrukcji. Banery mogą być również cięte na ostro, bez zgrzewania i oczkowania – to rozwiązanie stosuje się np. w roll-upach.

Zdjęcia na banerach reklamowych – wysokiej jakości nadruki

Banery reklamowe są drukowane w kolorystyce CMYK. Na etapie projektowania należy pamiętać, że minimalna rozdzielczość zdjęcia, jakie planujesz na nim zamieścić to 72 dpi, a jeśli chcesz, aby projekt charakteryzował się bardzo dobrą jakością, musisz przygotować zdjęcie o zdecydowanie większej rozdzielczości, minimum 300 dpi. Miej na uwadze, że rozdzielczości, o których wyżej mowa dotyczą zdjęć na docelowym formacie banerów. Dzięki dobrej jakości zdjęć reklama Twojej firmy będzie się wyróżniać pośród innych.

Banery reklamowe w Warszawie i okolicach – jak zostać zauważonym przez klienta?

Czytelne dla klienta oznaczenie twojej firmy jest bardzo ważne. W dzisiejszych czasach klient zagubiony jest w gąszczu wielu reklam. Zwróć szczególną uwagę na przykuwającą wzrok grafikę i jakość wykonania banerów w twojej firmie. Dzięki temu masz szansę zostać zauważonym. Zapomnij jednak o zasadzie „nieważne jak – ważne, żeby mówili” – zawsze stawiaj na najlepsze rozwiązania. Najwyższej jakości druk banerów reklamowych pozwoli Ci przyciągnąć uwagę klientów i dać się zapamiętać, jako profesjonalna firma. Pamiętaj – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Zamów banery w Pruszkowie i okolicach Warszawy

Agencja reklamowa Primo realizuje zlecenia na terenie Warszawy i okolic – banery reklamowe w Pruszkowie, Gordzisku Mazowieckim, Jankach czy Brwinowie realizowane przez Primo to sposób na skuteczną reklamę Twojej marki. Ponad 10-letnie doświadczenie, wiedza i pełne zaangażowanie w każdy projekt oraz indywidualne podejście do każdego klienta pozwala nam realizować skuteczną reklamę. Podczas konsultacji doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania – podpowiadamy, jak połączyć różne formy reklamy, by były ze sobą spójne. Banery, kasetony reklamowe i oklejanie samochodów, ale także sprawdzone ulotki reklamowe to nadal niezawodne metody promocji firmy, szczególnie tej działającej na rynku lokalnym.

Rozkręcasz nowy biznes? Rozwijasz firmę i wprowadzasz na rynek nowy produkt? Otwierasz nową siedzibę? A może po prostu chcesz wzmocnić swoje działania marketingowe? Zapraszamy do współpracy.