Banery reklamowe

Banery jako forma reklamy

Banery są bardzo popularnymi nośnikami reklamy. Wykonuje się je w bardzo różnych formatach, od banerów w najpopularniejszej wielkości 1×2 m do dużych, kilkunastometrowych powierzchni. Zawiesza się je na budynkach, ogrodzeniach lub na specjalnie przygotowanych konstrukcjach, na których można zastosować również banery dwustronne. Większość firm stosuje je jako skuteczną, trwałą i niedrogą formę reklamy.

Jakość i trwałość banerów reklamowych

Wykonane są zwykle z winylowej tkaniny plandekowej, na którą za pomocą druku solwentowego lub pigmentowego nanosi się grafiki, zdjęcia i treści. Przy druku solwentowym banerów nie trzeba laminować ani foliować, natomiast przy druku pigmentowym banery należy zalaminować lub zafoliować, co spowoduje, że będą one wytrzymałe na warunki zewnętrzne. Farby stosowane do druku na banerach charakteryzują się dużą odpornością na deszcze, mrozy, promienie UV, wiatr oraz ścieranie. Dzięki temu ich wytrzymałość na warunki zewnętrzne wynosi od dwóch do trzech lat.

Jest możliwość wyklejania na banerach treści folią samoprzylepną, ale jest to metoda przestarzała i ze względu na swoją nietrwałość rzadko stosowana, ponieważ firmom zamawiającym banery zależy przede wszystkim na wysokiej jakości materiału i druku.

Oczkowanie banerów

Najczęściej brzegi banerów są dodatkowo wzmacniane oraz standardowo oczkowane co 50 cm za pomocą metalowych oczek. Na życzenie klienta oczka wokół banera mogą być rozmieszczone w dowolnej innej odległości. Oczka służą do mocowania banerów do elewacji, płotów, konstrukcji. Banery mogą być również cięte na ostro, bez zgrzewania i oczkowania – to rozwiązanie stosuje się np. w roll-upach.

Zdjęcia na banerach

Banery są drukowane w kolorystyce CMYK. Na etapie projektowania należy pamiętać, że minimalna rozdzielczość zdjęcia, jakie planujesz na nim zamieścić to 72 dpi, a jeśli chcesz, aby projekt charakteryzował się bardzo dobrą jakością, musisz przygotować zdjęcie o zdecydowanie większej rozdzielczości, minimum 300 dpi. Miej na uwadze, że rozdzielczości, o których wyżej mowa dotyczą zdjęć na docelowym formacie banerów. Dzięki dobrej jakości zdjęć reklama Twojej firmy będzie się wyróżniać pośród innych.

Jak zostać zauważonym przez klienta?

Czytelne dla klienta oznaczenie twojej firmy jest bardzo ważne. W dzisiejszych czasach klient zagubiony jest w gąszczu wielu reklam. Zwróć szczególną uwagę na przykuwającą wzrok grafikę i jakość wykonania banerów w twojej firmie. Dzięki temu masz szansę zostać zauważonym.